گیاه استویا

گیاه استویا ، سیصد برابر شیرین تر از شکر
يكي از محصولات توليدي شركت گل آذين استويا مي باشد . علم پیشرفته بیوتکنولوژی، نسل جدیدی از شیرین کننده های طبیعی را به منظور استفاده در مراکز صنعتی و مصارف خانگی عرضه نموده است. با بکار گیری این علم امکان استفاده تجاری از شیرین کننده طبیعی استویا به عنوان یک عامل شیرین کننده فاقد کالری فراهم آمده است. شیرین کنندگی این محصول که بطور کامل از منابع طبیعی منشاء می گیرد سیصد برابر شکر است.گیاه استویا سرشار از شیرین کننده های کم کالری ، فیبر، انواع پروتئین ، ویتامین ، مواد معدنی ، اسانس وفیتو نوترینت های متعدد می باشد.
استویا Stevia rebaudianaBertoni ، برای اولین بار در پاراگوئه توسط گیاه شناسBertoni شناسایی شد ، این گیاه بومی نواحی شمال آمریکای جنوبی است و در آن مناطق به گیاه برگ عسلی معروف است. گیاهی علفی و حساس به سرما ست. گیاه دارای برگهای كوچك است كه به صورت متناوب روی ساقه قرار دارند.گلهای این گیاه كوچك ، سفید و در قسمت میانی بنفش كمرنگ اند و به صورت خوشه ای روی ساقه ظاهر می شوند. این گیاه روز کوتاه می باشد ودر ماه اردیبهشت وخرداد کشت می شود تولید قند در تابستان انجام می شود ودر مهرماه برداشت صورت میگیرد. بهترین دما برای رشد این گیاه 30-15 درجه سانتی گراد می باشد وتولید آن ازطریق بذر، نشاکاری ، قلمه وکشت بافت انجام می شود. امروزه این ماده توسط میلیون ها نفر از مردم نقاط مختلف جهان از محل اصلی این گیاه (پاراگوئه وبرزیل) خارج شده و در سایر کشورها از جمله ایران تولید واستفاده می شود.
مزایای استویا :

1-کمک به حفظ وارتقاء سلامتی
مطالعاتی که در کشورهای تولید کننده این ماده انجام شده است نشان می دهد این شیرین کننده دارای خواص ذیل می باشد:
-مقدار كالري استويا در مقايسه با شكر خانگي معادل يك در 300 است. بطور مثال اگر شكر 300 كالري داشته باشد اين گياه فقط 1 كالري در مقايسه با شكر خانگي دارد.در واقع شیرین کننده کم و بیش بدون کالری می باشد.
-استویا اثری روی قند خون ندارد لذا برای افراد دیابتی وافرادی که قند خون بالایی دارند مناسب می باشد.
-استویا به صورت مستقیم سبب تحریک ترشح انسولین از سلولهای بتای پانکراس می گردد و لذا می تواند در بیماران مبتلا به دیابت نوع دو سبب پایین آمدن قند خون شود.
-شیرین کننده استویا در حضور باکتری های تخمیر نمی شود لذا سببب خرابی دندان نمی گردد و از رشد برخی باکتریهای آلوده جلوگیری می کند حتی برخی معتقدند که مصرف استویا موجب جلوگیری از سرما خوردگی وآنفلونزا می شود.
-خواص بالای آنتی اکسیدانی و میزان بالای فنل و فلاونوئید در گیاه استویا گزارش شده ارزش غذایی آن را بیشتر می کند.
-برخلاف شیرین کننده های مصنوعی سمی وسرطان زا نیست.
-کمک به کاهش فشار خون می کند.
-سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود.
-سبب رفع چین وچروک پوست وحفظ سلامت پوست می شود.
-استویا باعث کاهش وزن می شود زیرا قند آن کالری زا نیست.

2-کاربرد وسیع در صنایع غذایی
استویا با توجه به خواص ذیل می تواند در بسیاری از مواد غذایی مورد استفاده واقع شود:
-قدرت شیرین کنندگی این ماده 300 برابر شکر می باشد لذا مقادیر کمتری از آن نسبت به شکر مصرف می گردد وفضای کمتری جهت انبار مانی نیاز دارد وکاربرد آن مقرون به صرفه تر است.
-استویا حلالیت بالایی دارد و به راحتی می تواند در ترکیباتی با پایه های آب و نیز الکل به کار گرفته شود.
-در محلولهای اسیدی یا بازی به شدت پایدار است.
-تا دمای 200 درجه سانتی گراد را تحمل می کند.
-در مقابل نور پایدار است.
-100 درصد طبیعی ، طعم ثابت و شیرینی پایدار دارد که می تواند در تمام مراحل تولید حفظ شود.
-دارای تاریخ مصرف طولانی می باشد وتحمل شرایط عادی انبار مانی را دارد.
-مورد استفاده در بسیاری از کشورها به عنوان مثال برابرآمار ، نیمی از شیرین کننده ها در محصولات غذایی ونوشیدنی در کشور ژاپن از استویا است.
-در سال 1995 سازمان غذا و داروی آمریکاFDA اجازه واردات برگ این گیاه را صادر کرد. پس از بررسی های مبنی بر بی خطر بودن فرآورده این گیاه در سال 2008 اجازه استفاده آن به عنوان افزودنی در غذا را داد و به دنبال آن JAS ژاپن وEurocert اروپا استفاده از محصولات و فرآورده های این گیاه را مجاز و بی خطر اعلام کردند.